X Nie pokazuj więcej
Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na nasz użytek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.

Więcej o mnie i mojej pracy zawodowej

Studia prawnicze w systemie dziennym ukończyłem na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu z wynikiem bardzo dobrym.

Aplikację radcy prawnego odbyłem przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu, również z wysokim wynikiem.

Na co dzień zajmuję się doradzeniem i prowadzeniem spraw z zakresu prawa cywilnego. Ze względu na to, iż zagadnień związanych z tym obszarem działania w życiu codziennym jest najwięcej, to też problematyka ta absorbowała znaczącą część mojego życia zawodowego. Dotychczas zajmowałem się już m.in.: sporządzeniem różnorodnych umów i szablonów umownych, negocjowaniem umów, sprawami spadkowymi, sprawami rodzinnymi - głównie rozwodami, podziałami majątku i alimentami, sprawami z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz dochodzeniem odszkodowań od ubezpieczycieli.

Moją specjalnością, dającą mi jednocześnie najwięcej satysfakcji z pracy jest jednak prawo administracyjne. Wielokrotnie miałem już do czynienia z planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, a w szczególności pomagałem uzyskiwać pozytywne decyzje o warunkach zabudowy. Dobrze znana jest mi także materia ustawy o gospodarce nieruchomościami, w tym m.in.: opłaty adiacenckie, podziały nieruchomości, odszkodowania za wywłaszczenie nieruchomości. Ponadto, niejednokrotnie spotykałem się z problematyką szeroko rozumianego Prawa ochrony środowiska tj.: decyzjami o środowiskowych uwarunkowaniach, raportami o oddziaływaniu na środowisko, opłatami za korzystanie ze środowiska. Inne sprawy z tej dziedziny, którymi się zajmowałem to: zwrot kosztów kształcenia młodocianego pracownika, odpady, zezwolenie na lokalizację zjazdu.

Swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie prawa administracyjnego poszerzam i wzbogacam orzekając w Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Toruniu.

Posiadam także bogate doświadczenie w windykacji należności, zapewniając swoim Klientom zaspokajanie ich wierzytelności od nierzetelnych dłużników. Sądowe dochodzenie i windykację należności poprzedzam szczegółowym rozpoznaniem każdego zlecenia i podjęciem działań zmierzających do zapobiegnięcia ukryciu majątku przez dłużnika. Na życzenie Klienta prowadzę też, negocjacje spłaty długu.